Nowy Ład

Nowy Ład

Jeżeli do tej pory żyłeś w bałaganie, spodziewaj się zmian. Chociaż to zbyt lekko powiedziane. Nadchodzi prawdziwa rewolucja. Właśnie dlatego Polacy z wypiekami na twarzy obserwują 10 przykazań ogłoszonych przez rząd w ramach Nowego Ładu. Przyjrzyjmy się im.

Sprawdź również: doradca podatkowy Bydgoszcz

Nowy Ład Cię uwolni

Nowy Ład da Polakom wolność podatkową. Do 30 tysięcy złotych. To element, który wyróżni nas na tle Europy. Wskoczymy przed Francję, Włochów, Hiszpanię , a nawet Danię. Pułap kwoty wolnej od podatku w tych państwach jest zdecydowanie niższy.
Premier Morawiecki na tym nie poprzestał. Od podatku uwolnił także seniorów. Nowy Ład nastanie w życiu emerytów, którym ZUS co miesiąc wypłaca kwotę nieprzekraczającą 2500 złotych. Taka wysokość emerytury zwolni od konieczności odprowadzania podatku.
Nowy Ład uwolni Polaków od oczekiwania i bólu. Rząd znosi limity przyjęć do specjalistów. Wystarczy poczekać do 1 lipca. Zmiany obejmą wszystkie świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i niektóre kardiologiczne. Z początku skorzystają z nich dzieci i młodzież do 18 roku życia. Z czasem zmiany obejmą wszystkich pacjentów. Nowy Ład to prawdziwa rewolucja w dotychczasowym podejściu do zdrowia Polaków. Przez najbliższe sześć lat wydatki na zdrowie zwiększą się do 7% PKB. Rząd planuje inwestować, zatrudniać, ulepszać.

Zamieszkaj z Nowym Ładem

Nowy Ład to światełko w tunelu dla tych, którzy marzą o własnym kącie. Do końca 2021 roku rząd wprowadzi dwie zmiany dotyczące rynku mieszkaniowego. Pierwsza dotyczy budowy domu do 70m2. Jeżeli interesuje Cię właśnie taki metraż, nic tylko znajdź miejsce i … BUDUJ! Zrobisz to niebawem bez zezwoleń, bez książki budowy i udziału kierownika budowy. Wystarczy to zgłosić. Ta zmiana z pewnością zachęci Polaków do otwierania placów budowy swoich marzeń. Ale to nie wszystko. Jeżeli bliżej Ci do zamieszkania w gotowym budynku, rząd znosi konieczność posiadania wkładu własnego. Jeżeli do tej pory blokowała Cię konieczność posiadania wkładu własnego, zmieni się to jeszcze w tym roku! Nasz rząd patrzy perspektywicznie: usprawni zdobycia mieszkania i rozwiąże problem demograficzny. Przy okazji dają impuls do zwiększenia populacji.

Nowy Ład w polu

Nowy Ład wjedzie na pole. Stanie się to niemalże dosłownie. Premier zaznaczył, że dyskutują nad dopłatami do paliwa dla rolników. To, że bonusy się pojawią jest pewne. Nikt jeszcze nie powiedział, o jak wysokich kwotach mowa. Rząd podkreślił znaczenie pracy rolnika dla Polski. Zauważył, że na co dzień dbają o bezpieczeństwo żywieniowe Polaków. Dlatego Nowy Ład skróci drogę „od pola do stołu”. Rządowi zależy, by pominąć pośrednika i dać zarobić rolnikowi.
Rządzący wzięli się także za edukację Polaków. W projekcie znalazł się zapis dotyczący budowy małych Centrów Nauki Kopernik. To zwiększy możliwości edukacyjne Polaków mieszkających w powiatach.

Przedsiębiorca w sosie Nowego Ładu

Na koniec crème de la crème: zmiany dotyczące przedsiębiorców. Pewnie część z Was w tym miejscu wyostrzy wzrok. Chodzi przede wszystkim o właścicieli biznesów, którzy zarabiają miesięcznie do 10 tysięcy złotych. Premier zaproponował, by osoby te przeszły na ryczałt. Dodatkową zachętą do wykonania tego kroku jest obniżenie stawek. Dotyczy to zawodów kreatywnych, lekarzy i pielęgniarek na działalności – z 17 % do 14%. Natomiast przedsiębiorcom z ryczałtem w wysokości 15% do 12%. Czy to rzeczywiście korzystne rozwiązanie?
Nowy Ład kryje w sobie jeszcze jedną niespodziankę. Rząd wykorzystał symbolikę 100 dni. Niczym maturzyści, szykuje się do wejścia w dojrzałe, lepsze państwo polskie. Zmiany zaproponowane w ramach Nowego Ładu zaistnieją ZALEDWIE w sto dni. Ciekawe, jakiego klucza użyją egzaminatorzy, by sprawdzić skuteczność rządzących po upływie tego czasu.

Leave a Comment