Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej Bydgoszcz

Doświadczenie, którego potrzebujesz - księgowość, podatki, doradztwo.

doradca podatkowy
przemysław piotrowski

- Bydgoszcz, Marszałka Focha 4

- Inowrocław, Solankowa 19

+48 796 106 106

Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej Bydgoszcz

Jednoosobowa działalność gospodarcza to doskonała szansa na wykreowanie własnego, dochodowego biznesu. Zazwyczaj, prowadzenie księgowości firmy przez biuro podatkowe i rachunkowe jest standardowym posunięciem wielu przedsiębiorców. Dostęp do profesjonalnych usług księgowych jest ważny, ale nie należy zapominać, że w obecnych czasach – pomoc samodzielnej księgowej może być dość nieprecyzyjna i całkowicie przestarzała. 

Księgowość jdg Bydgoszcz – Biuro Rachunkowe

Jeśli Twoja firma w kujawsko-pomorskim już funkcjonuje i wyszukujesz w Google – “Księgowość jdg Bydgoszcz”, bo natychmiast potrzebujesz fachowej pomocy – skontaktuj się z nami online lub telefonicznie i umów się na bezpłatną konsultację. Przekonaj się – jak profesjonalna ekipa Kancelarii „Piotrowski” może Ci pomóc!

Wybierając Kancelarię „Piotrowski” – otrzymujesz nowoczesne rozwiązania biznesowe, stworzone z myślą o wszystkich Twoich potrzebach. Warto pamiętać, że – Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej Bydgoszcz, to nie jedyna oferta, jaką przygotowaliśmy dla Ciebie. 

Prezentowany przez nas pakiet dla biznesu to m.in.: usługi księgowe i doradztwo podatkowe, które optymalnie dostosujemy do wymagań Twojego przedsiębiorstwa. Zapraszamy do nas! Dowiedz się – co sprawia, że nasze propozycje współpracy: rachunkowość dla mikroprzedsiębiorstw oraz księgowość jdg są tak cenione i popularne w mieście Bydgoszcz.

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza (jpg) – formy opodatkowania
 • Kto może prowadzić księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej?
 • Księgowość dla małych firm Bydgoszcz, prowadzenie finansów jdg – „Piotrowski\”
 • Kalkulator usług księgowych – ile kosztuje księgowość dla małych firm w Biurze Rachunkowym „Piotrowski\”?
 • Biuro rachunkowe – cennik 2022
 • Księgowość Bydgoszcz – oferta dla małych firm „Piotrowski\” kancelaria podatkowa Bydgoszcz, Biuro Rachunkowe Bydgoszcz kujawsko-pomorskie

Jednoosobowa działalność gospodarcza (jpg) – formy opodatkowania

Jednoosobowa działalność gospodarcza to prosta i bardzo popularna w Polsce forma prowadzenia własnej firmy. Jest to spowodowane przede wszystkim dużymi udogodnieniami podczas zakładania tego rodzaju biznesu. Nie bez znaczenia są również rozmaite preferencje i zwolnienia w opłacaniu składek przy jednoosobowej działalności gospodarczej. 

Warto wspomnieć, że założenie jdg może odbyć się przez Internet (strona Biznes.gov.pl.), rejestracja małej firmy w CEIDG jest darmowa, a dodatkowo, system sam przygotuje wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców oraz wykona niezbędne zgłoszenie do ZUS/KRUS, GUS i Urzędu Skarbowego (NIP i REGON firmy).

Należy pamiętać, że każda jednoosobowa działalność gospodarcza już na poziomie składania wniosku CEIDG-1 musi mieć wskazaną formę opodatkowania dochodów. Osoba fizyczna, która zakłada JDG ma obecnie 4 możliwości wyboru:

 • opodatkowanie na zasadach ogólnych (skala podatkowa),
 • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
 • karta podatkowa,
 • podatek liniowy.

Kto może prowadzić księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

Prowadzenie spraw działalności gospodarczej należy do głównych zadań przedsiębiorcy. Jednocześnie właściciel firmy nie jest zobligowany do samodzielnego zajmowania się wszystkimi sprawami finansowymi przedsiębiorstwa. Ustawodawca dopuszcza możliwość skorzystania z pomocy przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych. 

Nie od dziś wiadomo, że rozpoczynanie własnej działalności gospodarczej to bardzo poważne przedsięwzięcie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Księgowość dla jednoosobowej firmy to określony zestaw czynności podatkowych, które należy poprawnie wykonać. Warto nadmienić, że przy jdg, nie dotyczy nas pełna księgowość, ale zobligowani jesteśmy prowadzić:

 • ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (przy zakupach powyżej 10 tys. zł),
 • ewidencję wyposażenia (przy środkach wyposażenia o wartości przekraczającej  1,5 tys. zł),
 • rejestry VAT (jeśli jest się czynnym podatnikiem VAT),

W Polsce, wielu właścicieli małych, rodzinnych firm nieustannie dąży do poprawy rentowności przedsiębiorstwa. Obniżenie podatków VAT i PIT, chęć wyeliminowania niekorzystnych sytuacji podatkowych oraz zyskanie więcej czasu dla siebie i rodziny to główne przesłanki, które powodują, że coraz częściej księgowością działalności gospodarczej zajmuje się dyplomowany księgowy i doradca podatkowy. 

Księgowość dla małych firm Bydgoszcz, prowadzenie finansów jdg – „Piotrowski\”

Dążysz do rozwoju swojej firmy, brakuje Ci czasu i wiedzy do prowadzenia rachunkowości w Twoim biznesie? – pozwól, niech kancelaria podatkowa Bydgoszcz – zajmie się tym za Ciebie! Nasza specjalizacja to m.in. sprofilowane usługi: księgowość jdg, księgowość dla mikroprzedsiębiorstw, księgowa online, doradztwo podatkowe oraz między innymi – księgowość działalności gospodarczej w mieście Bydgoszcz.

Jako specjaliści od finansów w małych firmach rozumiemy, że każdy obszar gospodarczy ma swoje własne, sprecyzowane potrzeby rachunkowe i podatkowe. Z tego właśnie powodu, „Piotrowski\” Kancelaria Doradcy Podatkowego, Biuro Rachunkowe Bydgoszcz oferuje kompleksowy i zróżnicowany serwis usług branżowych dla biznesu. 

Należy pamiętać, że w naszej Kancelarii – Księgowość dla mikroprzedsiębiorstw, to wszechstronny pakiet branżowych świadczeń, które zawsze są optymalnie dopasowane do potrzeb firmy i oczekiwań Klienta. 

Oferujemy specjalistyczną pomoc oraz fachowe, innowacyjne doradztwo przy:

 • rejestracji działalności gospodarczej,
 • wyborze najlepszej formy opodatkowania jdg,
 • sporządzeniu rocznego zeznania podatkowego,
 • przygotowaniu sprawozdania do GUS oraz wniosków – dotacje UE,
 • sporządzeniu dokumentów do kontroli ZUS i US,
 • oraz wielu innych, istotnych kwestiach.

Kalkulator usług księgowych – ile kosztuje księgowość dla małych firm w Biurze Rachunkowym „Piotrowski\”?

Ile kosztuje obsługa księgowa? Wiele osób uważa, że umowa z biurem rachunkowym jest zawsze związana z dużymi kosztami. Oczywiście, koszty księgowości zewnętrznej mogą wynosić nawet w kilkuset PLN. 

Musisz jednak wiedzieć, że w Kancelarii „Piotrowski\” nie obowiązuje zasada – „jedna cena dla wszystkich”. Taki cennik może być opcją w przypadku masowych rozwiązań księgowych online, ale w naszym biurze rachunkowymi zapewniamy Ci całkowitą elastyczność – abyś mógł dowolnie skonfigurować odpowiednie usługi księgowe dla potrzeb Twojej firmy. W Kancelarii „Piotrowski\” płacisz tylko za te usługi, których faktycznie potrzebujesz! 

Nasze biuro rachunkowe świadczy kompleksowe usługi księgowe dla firm działających na podstawie każdej formy opodatkowania. Warto pamiętać, że w Bydgoszczy wyróżniają nas:

 • konkurencyjna polityka cenowa, 
 • przystępna stawka miesięczna,
 • indywidualne podejście do potrzeb księgowych i oczekiwań Klienta. 

Biuro rachunkowe – cennik 2024 

Sprawdź: Cennik usług księgowych 

Księgowość Bydgoszcz – oferta dla małych firm „Piotrowski\” Kancelaria Doradcy 

Podatkowego, Biuro Rachunkowe Bydgoszcz kujawsko-pomorskie

Pytania i odpowiedzi

 • Jak długo kancelaria \”Piotrowski\” jest funkcjonuje w Bydgoszczy w obecnej lokalizacji?

W obecnej lokalizacji jesteśmy na rynku od 2007 roku.

Konsultacje prawno-podatkowe w biurze rachunkowym Bydgoszcz to koszt od 199 zł za godzinę.

 • Czy jest możliwość uzyskania porady online?

Tak, kancelaria finansowa \”Piotrowski\” oferuje możliwość kontaktu online za pomocą formularza.

Zadzwoń do nas!

lub

skorzystaj z konsultacji online: