Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej Inowrocław

Doświadczenie, którego potrzebujesz - księgowość, podatki, doradztwo.

doradca podatkowy
przemysław piotrowski

- Bydgoszcz, Marszałka Focha 4

- Inowrocław, Solankowa 19

+48 796 106 106

SPÓŁKA Z O.O. KSIĘGOWOŚĆ INOWROCŁAW

Prowadzenie indywidualnej, jednoosobowej działalności gospodarczej jest doskonałą perspektywą na stworzenie prężnego biznesu. Jednak wielu właścicielom mikroprzedsiębiorstw często brakuje czasu i specjalistycznej wiedzy, by zająć się rachunkowością własnej firmy. Z tego właśnie powodu, księgowość dla jednoosobowej działalności jest zazwyczaj prowadzona przez profesjonalne biura podatkowe i rachunkowe. W obecnych czasach, ten wybór jest bardzo rozsądnym i zrozumiałym działaniem. 

Księgowość JDG Inowrocław – Biuro Rachunkowe

Jeśli, tak jak większość właścicieli małych firm w kujawsko-pomorskiem – poszukujesz biura rachunkowego z kwalifikacjami, które świadczy usługi – doradztwo podatkowe i księgowość jdg Inowrocław, ponieważ stoisz przed koniecznością poprawy rentowności mikroprzedsiębiorstwa, chcesz skutecznie obniżyć podatki, wyeliminować ryzyko finansowe, a dodatkowo pragniesz zyskać więcej czasu prywatnego – zadzwoń do nas po bezpłatną konsultację lub napisz – info@kancelariapiotrowski.pl.  

Jako eksperci finansowi w małych firmach rozumiemy, że każda branża gospodarcza ma swoje własne, ukierunkowane potrzeby księgowe. Z tego powodu, „Piotrowski\” Kancelaria Doradcy Podatkowego Biuro Rachunkowe Inowrocław oferuje kompleksowy serwis księgowy dla biznesu. W szczególności świadczymy sprofilowane usługi: księgowość dla mikroprzedsiębiorstw, księgowość jdg, księgowa online. Warto pamiętać, że w Kancelarii „Piotrowski” – księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej to wszechstronny pakiet świadczeń, które dostosujemy adekwatnie do potrzeb Twojego biznesu. 

Jednoosobowa działalność gospodarcza

Jednoosobowa działalność gospodarcza jest najprostszą i najpopularniejszą formą prowadzenia własnej firmy w Polsce. Wynika to w dużej mierze z ogromnych udogodnień. Założenie działalności gospodarczej można wykonać przez Internet – na stronie Biznes.gov.pl.. Rejestracja jdg w CEIDG jest darmowa, a na dodatek – system sam przygotuje wniosek o wpis naszej firmy do rejestru przedsiębiorców oraz wykona zgłoszenie do ZUS/KRUS, GUS i Urzędu Skarbowego. Wystarczy tylko kilka chwil, by uzyskać NIP i REGON firmy.

Do głównych zalet jdg zaliczamy m.in.:

 • nieskomplikowanie w otwieraniu, zawieszaniu i likwidacji działalności gospodarczej,

 • brak kosztów założenia działalności gospodarczej i wymogów tworzenia kapitału firmy,
 • przyzwolenie na optymalizację podatków poprzez wybór formy opodatkowania (podatek: wg skali, liniowy, ryczałt, karta podatkowa),
 • minimalne obowiązki sprawozdawcze.

Księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej

Prowadzenie spraw przedsiębiorstwa (m.in. księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej) jest szczegółowo opisane na stronie CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej), gdzie możemy znaleźć między innymi takie informacje (cytuję):

“Zasadniczo majątek przedsiębiorstwa jest majątkiem przedsiębiorcy, ale rozliczanym do celów podatkowych na zasadzie przychodów i kosztów podatkowych. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem za skutki jej prowadzenia. Odpowiedzialność ta rozciąga się również na współmałżonka i może być ograniczona jedynie ustanowieniem rozdzielności majątkowej. Współmałżonek nie odpowiada bowiem za zobowiązania powstałe w wyniku prowadzenia działalności z majątku odrębnego, nie odpowiada również za zobowiązania powstałe po ustanowieniu rozdzielności.

Prowadzenie spraw działalności gospodarczej należy do przedsiębiorcy. Jednoosobowa działalność gospodarcza nie oznacza jednak, że przedsiębiorca sam musi prowadzić wszystkie sprawy dotyczące firmy. Może on korzystać z pomocy członków rodziny (jako osoby współpracujące), zatrudniać inne osoby lub współpracować z innymi przedsiębiorstwami. Część praw i obowiązków może zostać przekazana osobom trzecim na zasadzie pełnomocnictwa (np. księgowa sporządza dokumentację księgową), jednakże nie ogranicza to pełnej odpowiedzialności przedsiębiorcy za zobowiązania powstałe w ten sposób.”

Księgowość dla małych firm, prowadzenie finansów jdg Inowrocław 

Brakuje Ci czasu lub wiedzy do prowadzenia rachunkowości w Twojej firmie? – pozwól niech kancelaria podatkowa Bydgoszcz – zajmie się tym za Ciebie! Nasze kompleksowe usługi księgowe dla mikroprzedsiębiorstw w Inowrocławiu mają na celu uproszczenie procesu prowadzenia ksiąg firmy oraz zapewnią Ci – wszystkie, niezbędne narzędzia do podejmowania świadomych decyzji finansowych i biznesowych.

„Piotrowski\” Kancelaria Doradcy Podatkowego, Biuro Rachunkowe Inowrocław to między innymi – księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej, ale warto pamiętać, że nasza oferta to cały szereg usług dodatkowych, które ułatwiają prowadzenie przedsiębiorstwa. Oferujemy specjalistyczną pomoc i fachowe doradztwo przy:

 • wyborze najlepszej formy opodatkowania,
 • rejestracji działalności gospodarczej,
 • sporządzeniu rocznego zeznania podatkowego,
 • przygotowaniu sprawozdania do GUS i wniosków o dotacje UE,
 • sporządzeniu niezbędnych dokumentów do kontroli ZUS i US,
 • wielu innych, istotnych kwestiach.

Jesteśmy polską, regionalną firmą rodzinną działającą w Bydgoszczy i Inowrocławiu. Już prawie 30 lat efektywnie wspieramy działalność małych firm rodzinnych oraz mikroprzedsiębiorstw. Na krajowym rynku usług księgowych wyróżnia nas kompleksowość i innowacyjność. Z dużym zaangażowaniem pomagamy szczególnie początkującym przedsiębiorcom, którzy stawiają pierwsze kroki w branży działalności gospodarczej. Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie rozwoju ich ścieżki biznesowej. 

Ile kosztuje księgowość dla małych firm?

Jeśli zdecydujesz się na zewnętrzne prowadzenie księgowości dla JDG (księgowa online), Inowrocław jest miastem, w którym zlokalizowana jest nasza Kancelaria. W ramach usługi – księgowość działalności gospodarczej, oferujemy profesjonalną rachunkowość online dla wszystkich Klientów, którzy zdecydowali się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. 

Warto pamiętać,że wyróżniają nas konkurencyjna polityka cenowa, przystępna stawka miesięczna oraz indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań Klienta. W Kancelarii „Piotrowski\” płacisz tylko za te usługi, których faktycznie potrzebujesz! 

Biuro rachunkowe Inowrocław – cennik 2024

Prowadzenie księgowości małej firmy,  księgowość JDG Inowrocław – cena usług: Sprawdź cennik tutaj

Prowadzenie księgowości dla małych firm – oferta „Piotrowski\” Kancelaria Doradcy Podatkowego, Biuro Rachunkowe Inowrocław Kujawsko-pomorskie

Pytania i odpowiedzi

 • Ile kosztuje usługa księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej Inowrocław?

Ceny prowadzenia księgowości czy doradztwa podatkowego są ustalane indywidulanie w zależności od zakresu usług.

 • Czy biuro finansowe zajmuje się tylko obsługą podatkową jednoosobowej działalności gospodarczej?

Nasze biuro oferuje szereg kompleksowych działań związanych z księgowością.

 • Gdzie znajdę biuro rachunkowe ?

Mamy biura finansowe w dwóch lokalizacjach – w Bydgoszczy i Inowrocławiu.

4

Zadzwoń do nas!

lub

skorzystaj z konsultacji online: