Ulga podatkowa IP Box

Doświadczenie, którego potrzebujesz - księgowość, podatki, doradztwo.

doradca podatkowy
Przemysław Piotrowski

- Bydgoszcz, Marszałka Focha 4

- Inowrocław, Solankowa 19

+48 796 106 106

Ulga podatkowa IP Box

IP Box Kancelaria doradztwa podatkowego “Piotrowski” to niezawodne wsparcie na terenie całej Polski, dla przedsiębiorców i specjalistów działających w branży nowych technologii. Ulga podatkowa IP Box, podatek CIT i PIT, IP Box spółka, IP Box księgowość, IP Box programista – prowadzimy specjalistyczne usługi doradztwo podatkowe IP Box na każdym etapie działalności gospodarczej prowadzonej przez Klienta.  

Możliwość skorzystania z ulgi IP Box i inne kwestie z zakresu Polskiego Ładu takie jak np: ulga badawczo-rozwojowa i jednoczesne stosowanie ulgi B+R oraz IP Box, IP Box koszty kwalifikowane – te tematy są ostatnio dość często poruszane podczas eksperckich konsultacji, jakich udziela Kancelaria doradcy podatkowego “Piotrowski”.

IP Box – co to jest i kto może skorzystać?

Czym jest IP Box? W tym miejscu warto odwołać się do źródła, czyli odwiedzić Serwis Ministerstwa Finansów. Na stronie Podatki.gov.pl znajdziemy najbardziej wiarygodne IP Box objaśnienia i inne informacje, bo przecież właśnie dzięki Polskiemu Ładowi wprowadzono nowy system ulg, który (cytuję): “ma zachęcić firmy do wytwarzania własności intelektualnej i do jej rejestrowania w Polsce. Przedsiębiorca, który komercjalizuje wyniki prac badawczo-rozwojowych może jednocześnie korzystać z IP Box i ulgi B+R.”

Co to jest IP Box?Ulga IP Box znana też jako Innovation Box lub Patent Box, została wprowadzona w CIT i PIT w 2019 r. To kolejne rozwiązanie stworzone dla podatników, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową (działalność B+R). Ulga polega na preferencyjnym opodatkowaniu dochodów z praw własności intelektualnej, które podlegają ochronie prawnej (np. patent, autorskie prawo do programu komputerowego) i zostały wytworzone, rozwinięte lub ulepszone w ramach prowadzonej przez podatnika działalności B+R. Jeżeli firma w Polsce wytwarza własne IP (prawo własności intelektualnej) wówczas zyski, które z niej płyną są opodatkowane jedynie stawką 5%.

Ulga na IP Box jest odliczana od podstawy obliczenia podatku. Z ulgi mogą skorzystać przedsiębiorcy opodatkowani:

 • w ramach skali podatkowej (PIT-36),
 • podatkiem liniowym (PIT-36L),
 • podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-8).

Kto może skorzystać?

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza.
 • Mikroprzedsiębiorstwa.
 • Małe przedsiębiorstwa.
 • Średnie przedsiębiorstwa.
 • Duże przedsiębiorstwa.

Podatnik CIT, Podatnik PIT rozliczający się na zasadach ogólnych lub według jednolitej 19 proc. podatku dochodowego.”.

Ulga podatkowa IP Box – usługi doradztwa podatkowego “Piotrowski”

Podatki to stały element naszej działalności. Bez wątpienia, monitorowanie i dogłębne analizowanie wszystkich nowości w przepisach podatkowych i księgowych może być bardzo skomplikowanym procesem. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji z Urzędem Skarbowym – trzeba odpowiednio wcześniej zadbać o swoje bezpieczeństwo podatkowe. 

Warto pamiętać, że zmiany Polskiego Ładu to także system ulg podatkowych dla firm, które wdrażają innowacje rozwiązania oraz rozszerzają rynki zbytu. Więc jeśli mamy w Polsce kompleksowy system ulg podatkowych, to dlaczego, jeśli działasz w tej branży i tworzysz takie rozwiązania, miałbyś z niego nie skorzystać? 

Potrzebujesz porady doradcy podatkowego w temacie – Ulga podatkowa IP Box ? Chcesz zatroszczyć się o stabilność swoich podatków? Czy wiesz, że “Piotrowski” Kancelaria doradcy finansowego to jest miejsce, w którym znajdziesz wszystkie informacje o najnowszych zmianach podatkowych, które dotyczą Twojej firmy? Co ważniejsze, u nas – o rzeczach ważnych, takich jak IP Box, mówi się “bez krawata”, w prosty i zrozumiały dla Ciebie sposób!  

IP Box Doradztwo podatkowe – Kancelaria doradcy podatkowego “Piotrowski” – oferta

\”Piotrowski\” Kancelaria Doradcy Podatkowego to niezawodne, polskie biuro podatkowe, miejsce w którym każdy przedsiębiorca otrzyma pomoc, której szuka! Bez względu na to, czy siedzibą Twojej firmy jest: Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa, Łódź, Toruń, Lublin, Radom czy Bydgoszcz, Włocławek lub Inowrocław – oferujemy specjalistyczne rozwiązania w zakresie ulga podatkowa IP Box, podatków, księgowości, raportów i płac – każdej osobie i podmiotowi gospodarczemu na terenie całej Polski. 

Świadczymy sprofilowane usługi dla firm, takie jak:

 • konsultacje prawno-podatkowe,
 • uproszczona i pełna księgowość,
 • płace i ZUS.

Oferujemy również kompleksowe usługi z zakresu – Ulga podatkowa IP Box, w ramach których:

 • udzielamy fachowych porad na temat: ip box jak korzystać, ip box objaśnienia,
 • prowadzimy konsultacje, w czasie których sprawdzamy kwalifikacje do ulgi IP BOX,
 • przygotowujemy wnioski o indywidualną interpretację podatkową,
 • prowadzimy doradztwo z zakresu ewidencja ulgi IP Box,
 • świadczymy kompleksowe doradztwo prawno-księgowe przy rozliczeniu podatku PIT lub CIT z ulgą IP Box,
 • wyliczamy wskaźnik Nexus,
 • dokonujemy szczegółowej analizy IP Box, B+R oraz wszystkich kosztów ściśle z tym związanych.

“Piotrowski” Kancelaria podatkowa

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z naszą Kancelarią? Przez lata działalności wypracowaliśmy sobie wizerunek firmy solidnej, rzetelnej i godnej polecenia. Kancelaria \”Piotrowski\” każdego Klienta traktuje indywidualnie, dostosowując swoje działania do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Opierając relacje biznesowe na wzajemnym zaufaniu, gwarantujemy udaną współpracę! 

Co więcej, doradzamy także naszym Klientom w zakresie odpowiedzialności karnej skarbowej, w tym służymy radą w trakcie postępowań przygotowawczych. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby rozstrzygnąć spór – szybko i korzystnie dla przedsiębiorcy!

W kancelarii “Piotrowski” aktywnie wspieramy i reprezentujemy naszych Klientów podczas kontroli podatkowych, w postępowaniach celno-skarbowych oraz przed sądami administracyjnymi. Zapraszamy do konsultacji on-line i do naszych kancelarii, które znajdują się w Inowrocławiu i Bydgoszczy!

Cennik usług doradztwa podatkowego Ulga IP Box

Z porady Ulga podatkowa IP Box, w Kancelarii “Piotrowski” możesz skorzystać w dowolnym miejscu i w dowolnej chwili. Wystarczy zakupić poradę online z naszej strony internetowej! Prowadzimy również doradztwo podatkowe przez telefon. Doradca podatkowy online cennik – taksa za konsultacje prawno-podatkowe kształtuje się od 199 zł za godzinę pracy doradcy. Pozostałe ceny ustalane są indywidualnie. Opłata za poradę podatkową Ulga IP Box jest uzależniona od złożoności zagadnienia oraz zakresu powierzonych nam obowiązków. 

Szukasz doradcy podatkowego nadążającego za zmianami? \”Piotrowski\” Kancelaria Doradcy Podatkowego – nazwę tej kancelarii warto zapamiętać!

Zadzwoń do nas!

lub

skorzystaj z konsultacji online: