Księgowość Dla Małych Firm

Księgowość dla małych firm

Prowadzimy księgowość dla małych firm od Zakopanego po Hel. Takie możliwości daje nam obsługa księgowa online. W praktyce to nie tylko księgowość dla małych firm, a coś znacznie więcej. Z naszej oferty wyczytasz: bezpieczeństwo, rzetelność i drobiazgowość. Zadbaj o nie niezależnie od tego, jak dużą firmę prowadzisz.

Księgowość w małym biznesie

Mały biznes to pojęcie bardzo szerokie. Dotyczy zarówno małych przedsiębiorstw, ale także mikroprzedsiębiorstw. W każdym z nich funkcjonują księgi. W przypadku małej firmy są to księgi rachunkowe, zaś w mikroprzedsiębiorstwach mowa o książkach przychodów i rozchodów. By poznać różnice, warto sięgnąć do ustawy o Prawie przedsiębiorców z roku 2018 albo… oddać obsługę księgową w ręce doświadczonej firmy.

Prowadzisz mikroprzedsiębiorstwo? To wcale nie oznacza, że nie potrzebujesz pomocy doświadczonych księgowych. Na czym polega księgowość dla małych przedsiębiorców? Specjaliści z naszego biura pomogą Ci w prowadzeniu działalności. Otrzymasz wsparcie prawne, księgowe, a także podatkowe. Zyskasz partnera w prowadzeniu biznesu, ale także reprezentanta w kontaktach z podmiotami prawno-urzędowymi.

Mikroprzedsiębiorstwo czy małe przedsiębiorstwo?

Nasza oferta celuje w prężnie rozwijający się sektor gospodarki. Tak wynika z raportów GUS i PARP. Wyczytasz z nich, że Twój biznes (niezależnie od tego czy jest mały czy mikro) to najpopularniejszy model biznesu rozwijanego obecnie w Polsce. Tworzysz społeczność, która zatrudnia 4,2 mln pracowników. Robi wrażenie, prawda? Z tej perspektywy Twój biznes przestaje być mały. Staje się częścią czegoś większego. Profesjonalnie prowadzona księgowość jest jak dobra wizytówka: Twoja firma prezentuje się jako rzetelny partner biznesowy. Dlatego poświęć chwilę i zapoznaj się z zakresem usług oferowanych w ramach księgowości dla małych firm.

Zakres usług – księgowość dla małych firm

Wielkość biznesu nie ma znaczenia, gdy mowa o księgowości. Temat ten jest istotny w każdym przedsiębiorstwie: mikro czy małym. W dodatku to dziedzina, która nieustannie się zmienia. Skupiając się na prowadzeniu własnego biznesu, nasi klienci nie mają czasu zerkać w zamiany zachodzące w KRS. Dlatego robimy to za nich. Dzięki temu niestraszne im pułapki prawno-podatkowe, które generują nieprzyjemne kary finansowe.

Na księgowość dla małych firm składają się liczne usługi. Należą do nich między innymi:

– wsparcie w założeniu działalności gospodarczej od zera,

– wygodny system księgowania online,

– kontrola: podgląd do bieżących rozrachunków,

– RODO – Twoje dane są bezpieczne,

– pomoc w załatwianiu spraw prawnych, urzędowych i podatkowych,

– obsługa księgowo – kadrowa.

Obsługa księgowa dla firm w każdej branży

Nasi klienci zabierają nas w rożne zakątki Polski i świata. Prowadzimy księgowość dla małych firm w różnych lokalizacjach. Dodatkowo jesteśmy otwarci na każdą branżę. Zastanawiasz się jak prowadzić księgowość w firmie budowlanej? A może martwi Cię tematyka księgowości spółki krok po kroku? Męczy Cię samodzielne prowadzenie księgowości w spółce zoo?

W naszej firmie te zagadnienia nie są obce. Podczas współpracy dowiesz się nie tylko jak prowadzić rachunkowość w małej firmie, ale także jak robić to przy minimalnym zaangażowaniu czasowym. Ta różnorodność sprawia, że jeszcze rzetelniej analizujemy wszelkie nowelizacje prawne. Poszukujemy w nich udogodnień, które rzucą nowe światło na biznesy prowadzone przez naszych klientów.

Biuro rachunkowe online cennik

Doświadczenie. Odpowiednio przeszkolona kadra. Elastyczność w komunikacji z klientem. To tylko niektóre cechy, których poszukują mikroprzedsiębiorcy u księgowych. Nie będziemy Cię zapewniać, że wszystkie znajdziesz w naszym biurze. Najlepiej, jeżeli sprawdzisz to na własną rękę. W tym celu wystarczy poczytać opinie w sieci, a niekiedy po prostu zapytać partnerów biznesowych.

W końcu pojawi się pytanie o cenę usług. Pełną ofertę znajdziesz tu: https://kancelariapiotrowski.pl/oferta/#cennik. Pamiętaj, że analizę indywidualnych przypadków najlepiej odbyć podczas krótkiego spotkania z zapachem kawy w tle. To jedna z możliwości, którą zrealizujesz na dwa sposoby: stacjonarnie w naszym biurze w Inowrocławiu lub Bydgoszczy albo online.

Interesujesz się tematem księgowości dla małych firm, a artykuł nie zaspokoił Twojej ciekawości? Może się tak zdarzyć. Dlatego podsuwamy kilka pytań zadanych nam przez naszych partnerów biznesowych. Być może rozwieją też wątpliwości, które trapią Ciebie.

Ile kosztuje prowadzenie księgowości małej firmy?

Wszystko zależy od zakresu usług, na które się zdecydujesz. W naszej ofercie znajdziesz pełną księgowość, którą warto urozmaicić o płace i ZUS. Cena takich usług rozpoczyna się nawet od 99 zł za miesiąc. Wszystko zależy, z czym do nas przyjdziesz.

Jak prowadzić księgowość w małej firmie?

Wielu klientów decyduje się na samodzielne prowadzeni księgowości w małej firmie. To opcja ekonomiczna, jednak ryzykowna. W dobie tak licznych zmian, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który nie tylko zareaguje na modyfikacje prawno-podatkowe, ale pomoże ci je wcielić w życie Twojej firmy.

Jaka księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej najczęściej wybieraną opcją jest księgowość uproszczona. Wlicza się w to ryczałt, a także księgę przychodów i rozchodów. To, którą lepiej wybrać, warto przeanalizować w oparciu o prowadzony biznes.

Czy można samemu prowadzić księgowość?

Oczywiście, że można. Jednak warto obliczyć czy to się opłaca. Potencjalne oszczędności szybko nikną w świetle kar finansowych nakładanych na przedsiębiorców, którzy nie dopełnili swoich obowiązków prawno-podatkowych.

Czy muszę mieć księgowego?

Nigdzie nie jest napisane, że posiadanie księgowego to obowiązek przedsiębiorcy prowadzącego biznes. Jednak prowadzenie firmy ze specjalista od rachunkowości jest nie tylko znacznie prostsze, ale bardziej ekonomiczne. Tym bardziej, że dzisiaj już nie trzeba tworzyć osobnego etatu. Wystarczy wybrać księgowość b2b.

Ile kosztuje godzina pracy księgowego?

Godzina pracy księgowego zależy od czynności, które wykonuje. W wariancie księgowości b2b odpadają koszty związane z utrzymaniem pracownika. To kolejny argument, który sprawia, że na podobne rozwiązania decyduje się coraz więcej przedsiębiorców.

Leave a Comment