Spółka z o.o. księgowość Bydgoszcz

Doświadczenie, którego potrzebujesz - księgowość, podatki, doradztwo.

doradca podatkowy
przemysław piotrowski

- Bydgosz, Marszałka Focha 4

- Inowrocław, Solankowa 19

+48 796 106 106

Spółka z o.o. księgowość Bydgoszcz

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to rodzaj działalności gospodarczej posiadająca osobowość prawną. Należy do rodzaju spółek kapitałowych. Spółki kapitałowe, jak sama nazwa wskazuje, skupiają się na kapitale, czyli majątku firmy. Zazwyczaj taki rodzaj działalności preferują średnie i duże zakłady. Idealnym wyborem na prowadzenie pełnej księgowości spółki z o.o. w Bydgoszczy jest biuro rachunkowe “Piotrkowski”.

Spółki kapitałowe 

Spółki kapitałowe od osobowych wyróżniają się tym ,że posiadają osobowość prawną. Oznacza to ,że jako osobowość prawna może nawet pozwać lub być pozwana. Staje się tak z momentem wpisania spółki do Krajowego Rejestru Sądowniczego (KRS). Charakterystyczne jest również to ,że zmianie może ulec skład osobowy spółki. Majątek spółki z o.o. jest oddzielony od majątku wspólników. Właściciele spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie odpowiadają swoim majątkiem za zobowiązania zaś odpowiedzialna jest sama spółka prowadzona w Bydgoszczy lub innym mieście. 

Księgowość spółki z o.o Bydgoszcz – pełna księgowość Bydgoszcz

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona przez jedną lub kilka osób. Kwota minimalna kapitału zakładowego to 5 tysięcy złotych. Wszyscy wspólnicy są sobie równi, co oznacza ,że mają te same prawa i obowiązki. Każda spółka ma własną nazwę z dopiskiem sp. z o.o. – może być  w skrócie lub pełnej nazwie. W ten sposób łatwo ją wyróżnić na pierwszy rzut oka. Do utworzenia spółki w Bydgoszczy jaki i innych miastach konieczny jest notariusz, który sporządzi umowę. W takiej umowie będą zawarte kluczowe informacje o nazwie, siedzibie spółki, celach czy kapitale zakładowym. Wraz z zakładaniem spółki przedsiębiorca zaczyna prowadzić pełną księgowość spółki z o.o. przykładowo w naszej firmie kancelaria podatkowa Bydgoszcz 

Pełna księgowość Bydgoszcz w spółce z o.o.

Prowadzenie księgowości  spółki z o.o. Bydgoszcz  jest ściśle określone w ustawie o rachunkowości. Prowadzenie pełnej księgowości sp. z o.o. i płacenie podatku od osób prawnych (CIT) jest obowiązkiem dla działalności prowadzonych w Bydgoszczy i całej Polsce. Co więcej, jeśli posiadający udziały w spółce również osiągnęli dochody to rozliczają się z podatku od osób fizycznych (PIT) wskazując w nim dochody lub straty w określonym roku podatkowym. 

Pełna księgowość Bydgoszcz w spółce z o.o. opiera się na procesach wymagających wiedzy w tym temacie. Dlatego też najczęściej prowadzeniem pełnej księgowości w spółce z o.o. zajmują się profesjonalne i doświadczone biura rachunkowe. Obowiązkowe jest składanie co rok sprawozdania finansowego, który przedstawi zyski i straty firmy. 
Biuro rachunkowe “Piotrkowski” zajmuje się prowadzeniem pełnej księgowości spółki z o.o. w Bydgoszczy. Grono specjalistów z kompetencjami zajmie się wszystkimi zobowiązaniami związanymi z prowadzeniem pełnej księgowości  w Bydgoszczy oraz okolic. Firma działa już od prawie 30 lat co przekłada się na zdobycie ogromnego doświadczenia w rachunkowości. Wiemy,że właściwe podejście do klienta jest kluczem do sukcesu. Oprócz prowadzenia księgowości biuro zajmuje się doradztwem i prowadzeniem szkoleń, zarówno z wiedzy o prawie podatkowym jak i szkoleń BHP.

Pytania i odpowiedzi

  • Gdzie zlokalizowane są kancelarie finansowe \”Piotrowski\”?

Nasze kancelarie podatkowe znajdują się w Bydgoszczy i Inowrocławiu.

  • Czy kancelaria finansowa Bydgoszcz oferuje szkolenia?

Tak, kancelaria podatkowa Bydgoszcz posiada ofertę szkoleń o tematyce prawa podatkowego dla pracowników, menagerów i przedsiębiorców.

  • Czy kancelaria prowadzi pełną księgowość dla firm?

Biuro podatkowe Bydgoszcz oferuje usługi prowadzenia pełnej księgowości spółki z o.o.

Zadzwoń do nas!

lub

skorzystaj z konsultacji online: