Nowy Ład Zmiany Podatkowe 2022

Nowy Ład zmiany podatkowe 2022. Liczą się fakty

Tytułowe hasło uderzyło do moich uszu wprost z telewizora. Wiedziałem, co usłyszę z dziennika informacyjnego. To, co niegdyś było projektem, stało się faktem. Sejm odrzucił wszystkie poprawki, a Nowy Ład wchodzi w życie. Co się zmieni? Wszystko. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zmiany podatkowe w 2022 roku przyniesie Nowy Ład.

Sprawdź również: biuro podatkowe Bydgoszcz

Godzina zero

W „nieładzie” Polacy będą żyć do końca 2021 roku. Tak można opisać rzeczywistość, do której przywykliśmy. Już po pierwszym stycznia wiele się zmieni. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych odrzuciła niemalże wszystkie poprawki do ustaw podatkowych Polskiego Ładu. W życie wejdą zmiany, które uczynią Polskę krajem innym niż dotychczas. Co rzuci się w oczy jako pierwsze? Ceny. Podrożeje wiele artykułów codziennych potrzeb. Zmienią się także zasady obliczania podatków i składki zdrowotnej. Przedsiębiorca będzie potrzebował silnego wsparcia ekspertów z dziedziny finansowej. W przeciwnym razie samodzielne prowadzenie firmy pochłonie jego czas, który do tej pory wykorzystywał na pozyskiwanie klientów. Właścicieli biznesów czeka podwyżka podatków. Największa w historii. Tak wyglądają prognozy Nowego Ładu i zmian w 2022 roku. Idźmy dalej.

Rok 2022

Za dwa miesiące będziemy sobie składać życzenia noworoczne. Standardowa formułka dotycząca szczęścia będzie jeszcze bardziej na miejscu niż dotychczas. Skala zmian w prawie podatkowym sprawia, że powodzenie w biznesie będzie wartością wypatrywaną. Wsparcie doradcy podatkowego stanie się absolutnym minimum bezpieczeństwa. Dlaczego? Nowy Ład 2022 = ZMIANY!

Od 2023 roku wejdzie podatek minimalny. Specjaliści prognozują, że zmiana ta zatrzęsie rynkiem pracy. Wzrost kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa oznacza redukcję etatów w firmie. Idąc dalej po tym łańcuszku, wzrosną ceny. Wytworzenie produktu lub świadczenie usługi zdrożeją. A to informacje niekorzystne dla konsumentów.

Stawiamy na zdrowie

Już od stycznia, w Polsce poprawi się jakość powietrza. Nie miej złudzeń, że chodzi o ograniczenie wydobycia węgla. To zły trop. Sejm przyjął zmiany o podatku akcyzowym. Podwyżka cen wyrobów tytoniowych skutecznie zniechęci rodaków do palenia papierosów. Z początkiem Nowego Roku wzrosną także ceny alkoholi. Za butelkę ulubionego trunku zapłacisz średnio 10% więcej niż do tej pory. Ale nie to jest najgorsze. Podwyżki są zaplanowane cyklicznie. Ceny będą rosnąć regularnie przez kolejne 5 lat.

Wielki Brat patrzy

Nowy Ład 2022 poszerzy horyzonty Skarbówki. Urzędnicy otrzymają dodatkowe oczy. Będą mieli wgląd do operacji wykonywanych w czasie rzeczywistym. Wszystko dzięki e-fakturom oraz zintegrowaniu kas fiskalnych z terminalami. Brak wiedzy o zmianach nie będzie żadnym wytłumaczeniem. To nie wszystko. Te narzędzia pozwolą przeprowadzić u podatnika kontrolę w każdym momencie. Może się to odbywać nawet bez wiedzy podatnika. Tym bardziej warto zadbać o porządek podatkowy firmy.

Potrzebne tłumaczenie

Nowelizacje do ustaw są napisane w specyficznym języku urzędowym. Nim trafi do obywateli, przechodzi przez pewne sito. Na język polski tłumaczą je właśnie doradcy podatkowi. Tworzą opracowania, z których korzystają księgowi i właściciele biur rachunkowych. Dzięki temu nowelizacje stają się bardziej przejrzyste dla statystycznych Kowalskich. A to tylko zalążek pracy doradcy podatkowego.

Leave a Comment