Faktura z Fiverr i co dalej? Jak rozliczyć?

Zarabianie w sieci stało się coraz bardziej popularne, dla wielu osób to główne źródło dochodu. Z racji generowanych przychodów, każdy dochód wymaga stosownego rozliczenia z fiskusem, również i ten uzyskany za pośrednictwem Fiverr. Z racji globalnych możliwości zarabiania wielu freelancerów i influencerów uzyskuje dochody z zagranicy, również polskie podmioty mają możliwość zakupu usług u zagranicznych dostawców. Fiverr umożliwia legalne kupowanie i sprzedawanie usług online, a rozliczenie z podmiotem zagranicznym wcale nie musi być kłopotliwe.

Platforma pośrednicząca

Dla ułatwienia świadczenia usług i ich rozliczania powstała między innymi platforma Fiverr, zarejestrowana w Izraelu, a co za tym idzie faktury wystawiane przez Fiverr nie posiadają obliczonego podatku VAT. Rozliczenie faktury z Fiverr zalezne jest od tego czy jestesmy podatnikami VAT czy podatnikami zwolnionymi z VAT. Z jednej strony zapewnia ona bezpieczny sposób rozliczeń, zwiększa możliwości importu usług jak chociażby publikacja reklam, jednak nie wszystko jest takie łatwe na jakie wygląda. Otrzymując fakturę z Fiverr trzeba ją właściwie rozliczyć, co może nastręczać szeregu trudności i problemów. Komfortowym rozwiązaniem jest zlecenie rozliczenia faktury profesjonalnej kancelarii.

Rozliczenie faktury z Fiverr

Wciąż wiele osób rezygnuje z możliwości zakupu usług w sieci spoza UE, czy spoza Polski z powodu późniejszego problemu z rozliczeniem podatkowym. Fiverr ma ułatwić kwestie rozliczeń, jednak w dalszym ciągu Fiverr podatki wymagają orientacji w przepisach podatkowych i umiejętności prawidłowego rozliczenia. By wiedzieć jak rozliczyć Fiverr można sięgnąć po wiedzę z Internetu, poprzez wyjaśnienia i przykłady można dokonać rozliczenia, jednak gdyby miało nas to przerosnąć to coraz więcej podmiotów zajmujących się rachunkowością na zlecenie i doradztwem podatkowym oferuje profesjonalne rozliczenie faktur z Fiverr za opłatą. Jedną z takich kancelarii jest Kancelaria Piotrowski, która pomaga prawidłowo naliczyć podatki i dopełnić wszystkich formalności. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie dostępne również online. Możliwe zarówno dla firm jak i osób indywidualnych. Rozliczenia wykonywane są zarówno do zestawu faktur na różne usługi, jak też do pojedynczej faktury.

Import usług przez Fiverr

Mówiąc o fakturze z Fiverr mamy do czynienia z tzw. importem usług. W praktyce oznacza to tyle, iż nawet jeśli nie jesteśmy płatnikami VAT to chcąc rozliczyć fakturę z Fiverr winniśmy się zarejestrować do VAT UE. Kolejno sami powinniśmy naliczyć podatek VAT od pełnej kwoty faktury przeliczonej po średnim kursie NBP z dnia poprzedzającego wykonanie usługi lub jej zapłatę. Od tej kwoty należy doliczyć zwykle 23% podatku, chociaż stawka może być inna w zależności czego usługa dotyczyła.

Podatnicy zwolnieni z VAT również zobowiązani są do opłacenia VAT wyliczonego według powyższej zasady. Wykazać go winni w VAT-9M lub VAT-8, jak również opłacić. Teoretycznie wygląda to nieskomplikowanie, niemniej w praktyce nie zawsze kwoty a zwłaszcza daty brane do rozliczenia są oczywiste. Jeśli nie chcemy popełnić błędu właściwe kwoty może za nas obliczyć Kancelaria Piotrowski, która dysponuje doświadczeniem w rozliczaniu podatków z fiverr i obsługuje klientów z całego kraju.

Pomoc w rozliczeniach

Gdy nie radzimy sobie z rozliczeniami podatkowymi od umów, czy faktur zagranicznych możemy sięgnąć po pomoc kancelarii podatkowej Piotrowski. Doradztwo kancelarii oferowane jest zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym. Kancelaria Piotrowski udziela porad, doradza najbardziej optymalne rozwiązania, jak również realizuje usługi kompletnego rozliczenia podatkowego przychodów z zagranicy, czy też importu usług spoza Polski. Aby skorzystać z oferty kancelarii wystarczy jeden telefon lub mail. Nie są konieczne wizyty stacjonarne, usługi podatkowe realizowane są również online dla klientów z całego kraju.

Sprawdź również: doradca podatkowy Bydgoszcz