Upwork a podatki

Coraz to nowsze sposoby zarobkowania w Internecie wymuszają dostosowanie systemu podatkowego do zachodzących zmian. Zwykle jednak będąc freelancerem wykorzystującym popyt na usługi w sieci nie zastanawiamy się nad podatkami od uzyskanych przychodów z problemem rozliczenia wcześniej czy później przychodzi się nam zmierzyć. Na szczęście nie musimy samodzielnie się rozliczać, można za to skorzystać z fachowej pomocy. Zlecając rozliczenie upwork możemy być spokojni o poprawność naliczonych podatków i zastosowanych przepisów.

Czym jest upwork i jak właściwie naliczyć podatki za upwork

Upwork to jedna z platform stworzonych z myślą o freelancerach. Dzięki korzystaniu z Upwork nie musimy być podatnikami VAT, nie musimy się martwić wystawieniem międzynarodowych faktur, bowiem zagraniczny klient, firma importuje usługi otrzymując fakturę z odwróconym VAT od Upwork. My jako freelancerzy otrzymujemy wynagrodzenie z Upwork na zasadach umowy zbliżonej do umowy zlecenia, tym samym rozliczając ją jak umowę o dzieło lub zlecenie z polskim kontrahentem. Tym sposobem nic nie tracimy. Rozliczenie przychodów z Upwork wymaga przeliczenia kwoty brutto na złotówki po kursie NBP z dnia poprzedzającego wypłatę lub wykonania usługi w zależności co nastąpiło wcześniej. Kolejno od kwoty brutto odejmujemy 20% koszty uzyskania przychodzu, tak zwana kwotę wolna od podatku. W kolejnym kroku od otrzymanej sumy obliczamy 12% podatek PIT. W sytuacjach wysokich dochodów podatek może wynieść 32% (po przekroczeniu progu podatkowego).

Pomoc w rozliczeniu

Wielu freelancerów obawia się rozliczenia podatkowego ze względu na duże ryzyko błędu w obliczeniach kursów walut, uwzględnienia daty kursu walutowego itp. Można uniknąć tego stresu zlecając usługę rozliczenia Upwork kancelarii podatkowej. Kancelaria piotrowski dysponuje dużym doświadczeniem w rozliczaniu umów z klientami zagranicznymi, w tym z platformami pośredniczącymi między freelancerami a firmami z całego świata. Zlecając rozliczenie doradcy podatkowemu otrzymamy gotowe dokumenty, wypełnione ze wskazaniem kwot i rachunku na jaki należy uiścić podatek w wyznaczonym terminie. Całość obsługi realizowana jest online, szybko i w miłej atmosferze.

Profesjonalne wsparcie 

Szukając pomocy w zakresie rozliczenia umów z pośrednikami typu Upwork warto skontaktować się z kancelarią doradztwa podatkowego Piotrowski. Kancelaria posiada bogate doświadczenie i aktualną wiedzę co do rozliczeń podatkowych nietypowych umów cywilnoprawnych, w tym z podmiotami zagranicznymi. Praktycznie w każdej sytuacji i na każdym etapie rozliczenia można za pośrednictwem kancelarii Piotrowski uzyskać pomoc, informacje i poradę. konsultacje odbywają się online, jak również telefonicznie, wystarczy skontaktować się mailowo lub poprzez formularz zgłoszeniowy krótko opisując swój problem lub zagadnienie, którego tyczą się nasze pytania i wątpliwości. cennik kancelarii jest przystępny dla każdego, a każdy klient jest równie ważny i obsługiwany z należytą starannością, rzetelnie i fachowo. Odpowiedzi udzielane są prostym językiem, zrozumiałym dla laika. instrukcje i porady również zawierają ścieżkę czynności, wzory pism, a w razie potrzeby kancelaria Piotrowski może wypełnić za nas stosowne dokumenty. 

Zalety Upwork

Atutem korzystania z Upwork jest fakt, iż umowa między platformą a freelancerem możliwa jest zarówno wówczas gdy freelancer jest osobą fizyczną jak i wtedy, gdy jest samozatrudniony, prowadzi firmę. Kolejnym plusem umowy z Upwork jest traktowanie umowy jak polskiej umowy zlecenie, co w praktyce oznacza, iż możemy odliczyć od kwoty brutto koszty uzyskania przychodu. Zawierając umowę o współpracy innego typu niż dzieło, zlecenie z klientem zagranicznym poz platformą nie mamy tej opcji i jesteśmy stratni. Tym samym trudno jest klientowi dyktować warunki umowy, na podstawie której chcemy dla niego wykonać usługę, co prowadzi do podpisywania umów odbiegających od polskich umów cywilnoprawnych z uwagi na odmienność systemów prawnych i podatkowych w różnych krajach. Należy dodać, iż globalny rynek i usługi online freelancerów nie ograniczają się do UE czy Europy, a świadczone są dla klientów dosłownie z całego świata.

Sprawdź usługę audyt podatkowy Bydgoszcz.