Ilu W Polsce Jest Doradców Podatkowych?

Ile kosztuje wizyta u doradcy podatkowego?

Okazji do skorzystania z porady udzielonej przez doradcę podatkowego znaleźć można wiele. Zwykle ze skorzystania z usług doradcy podatkowego powstrzymuje nas cena oraz czas, jaki musimy poświęcić na spotkanie, rozmowę. Nierzadko trudno jest w grafiku dnia roboczego wpleść dodatkowo wizytę w kancelarii podatkowej. Tymczasem internetowe porady podatkowe nie wymagają stacjonarnej wizyty, co czyni je doskonałym rozwiązaniem. Ponadto porady online są konkurencyjne cenowo bez uszczerbku na jakości.

Warto skorzystać

Na poradach podatkowych nie warto oszczędzać, gdyż koszty sankcji za błędne decyzje finansowe, konieczności korekty zeznań podatkowych, rozliczenia zagraniczne mogą nas kosztować dużo więcej niż skorzystanie z rady fachowca, zawodowego doradcy podatkowego. Jeśli nie czujemy się na siłach decydować  w kwestiach podatkowych warto powierzyć swoje sprawy finansowe od razu profesjonalnemu doradcy. Będzie nas to kosztować, ale za to zyskamy pewność, iż jest to rozwiązanie w naszym wypadku optymalne. Korzystając z porady doradcy podatkowego często prezentowane są nam różne rozwiązania wraz z omówieniem skutków, konsekwencji dokonanych wyborów. Ostatecznie to od nas zależy końcowa decyzja. Doradca podatkowy Bydgoszcz może nam pomóc również już w trakcie postępowania skarbowego, wyjaśnień sprawy, sporze z fiskusem itp.

Koszty porady w kancelarii doradcy podatkowego

Z usług doradcy podatkowego korzystają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Zawiłości prawa podatkowego powodują liczne wątpliwości, zwłaszcza wtedy, gdy podatki płacimy z różnych tytułów i również z różnych tytułów należą się nam rozmaite ulgi podatkowe. Czasem potrzebujemy potwierdzenia, że nasz wybór, rozliczenie są właściwe, a czasem kompletnie nie wiemy co mamy zrobić, aby nie narazić się na problemy, kary itp. Koszty pojedynczej wizyty czy porady online nie są wysokie, w zależności od regionu, kancelarii i doradcy mogą się wahać już od stu złotych po kilkaset. Oczywiście jest to jedynie spotkanie, porada, jeśli chcemy aby doradca podatkowy wypełnił za nas dokumenty, pisma wówczas cena wzrasta. Każda kolejna wizyta i usługa wyceniana jest indywidualnie, niemniej nie są to kwoty, na które kategorycznie nie byłoby stać przeciętnego Polaka. Sprawdź również artykuł: Doradca podatkowy- na co zwrócić uwagę?

Porady online

Chcąc uniknąć wizyty u doradcy podatkowego warto sprawdzić porady online. Wystarczy opłacić poradę, rozmowę telefoniczną, czy poprzez inny kanał multimedialny, opisać problem, zadać pytanie, ewentualnie dołączyć pisma w sprawie, by szybko i sprawnie uzyskać poradę i informacje od doradcy. Doradca podatkowy to również nie pełnomocnik, zatem od doradcy możemy otrzymać poradę, bądź wzór dokumentu, instrukcję wypełnienia dokumentów itp. ale również usługę reprezentowania w kontaktach i sporach podatkowych. Porady zdalne są nieco tańsze od tradycyjnych. W sieci można znaleźć wiele osób doradzających nie będących doradcami podatkowymi. Takie porady dobrze jest zweryfikować, konfrontować by nie kupić nieprofesjonalnej usługi.