Doradztwo podatkowe Inowrocław – Kancelaria doradztwa podatkowego kujawsko-pomorskie

Doświadczenie, którego potrzebujesz - księgowość, podatki, doradztwo.

doradca podatkowy
Przemysław Piotrowski

- Bydgoszcz, Marszałka Focha 4

- Inowrocław, Solankowa 19

+48 796 106 106

Doradztwo podatkowe Inowrocław - Kancelaria doradztwa podatkowego kujawsko-pomorskie

Doradztwo podatkowe w Inowrocławiu to niezawodne wsparcie dla przedsiębiorców, dla osób fizycznych – w zakresie doboru adekwatnych rozwiązań podatkowych. Ten stan rzeczy nie wywołuje zdziwienia, częste zmiany w przepisach podatkowo-księgowych i stale rosnąca ilość obowiązków dla firm sprawiają, że Polacy szukają fachowych porad podatkowych. 

Kwestie z zakresu Polskiego Ładu: zmiana formy opodatkowania, ulga dla klasy średniej, ulga na dziecko, składki ZUS – te tematy są najczęściej poruszane podczas eksperckich konsultacji, jakich udziela kancelaria doradztwa podatkowego Inowrocław.

Sprawy karne skarbowe w Polsce

W Polsce odpowiedzialność karną skarbową za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe ponoszą wyłącznie osoby fizyczne. Należy mieć na uwadze fakt, że nawet rozliczając zwykły podatek dochodowy – mogą zdarzyć się pomyłki, które są następstwem np.: nieuwagi lub braku specjalistycznej wiedzy płatnika. Co gorsza, błędy w podatkach i księgowości niosą za sobą dotkliwe następstwa, a najpoważniejszą z nich jest – skarbowa odpowiedzialność karna.

Na rządowej stronie gov.pl – Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa wyjaśnia co to jest przestępstwo skarbowe i jak definiowane są sprawy karne skarbowe, (cytat): – “Sprawy karne skarbowe – W polskim systemie prawnym zachowania podatników polegające na naruszaniu norm prawa podatkowego są penalizowane przepisami ustawy z dnia 10 września 1999 r. Kodeks karny skarbowy (Dz. U. z 2021 r. poz. 408 z późn. zm.).

Kodeks karny skarbowy (kks) penalizuje czyny polegające na naruszaniu zakazów i nakazów prawa finansowego należącego do obszaru zadań Ministra Finansów, tj. prawa podatkowego, celnego, dewizowego oraz w zakresie gier hazardowych. W postępowaniu w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania karnego, jeżeli przepisy kks nie stanowią inaczej. Przestępstwem skarbowym jest czyn zabroniony przez kks pod groźbą kary grzywny określonej w stawkach dziennych, kary ograniczenia wolności lub kary pozbawienia wolności.”

Biura podatkowe, biuro rachunkowe – w czym pomoże doradca podatkowy?

Obecnie, w Polsce obsługa księgowo-kadrowa w większości firmach jest wspierana przez outsourcing księgowości. W Inowrocławiu, te wyspecjalizowane rozwiązania są dostarczane przez biura rachunkowe. Bez wątpienia, prowadzenie księgowości dla przedsiębiorstw wiąże się z koniecznością dogłębnej analizy przepisów skarbowych. Z tego powodu, niejedno biuro rachunkowe w Inowrocławiu współpracuje z doradcą podatkowym. 

Wypada nadmienić, że księgowy czy zewnętrzne biuro rachunkowe nie mogą doradzać w kwestiach podatkowych – zajmują się tylko księgowaniem. Natomiast doradca podatkowy może nie tylko prowadzić księgowość w firmie, ale ma także możliwość udzielania porad podatkowych oraz reprezentowania podatników przed organem skarbowym. Warto wiedzieć, że zgodnie z obowiązującą ustawą, osoby uprawnione do świadczenia usług doradztwa podatkowego muszą być wpisane na listę doradców podatkowych. Są to: adwokaci, radcowie prawni i biegli rewidenci, a głównym zadaniem doradcy podatkowego jest pomoc w sprawach podatkowych. 

Według ekspertów, Polska posiada najbardziej skomplikowany VAT w całej Unii Europejskiej. Co więcej, obowiązujące w kraju przepisy podatkowe, orzecznictwo i interpretacje prawne są bardzo złożone i szybko się zmieniają, a skorzystanie z usług specjalisty od podatków – skutecznie chroni przed błędami i poważnymi konsekwencjami (sprawa karna skarbowa).

Doradztwo podatkowe Inowrocław – Kancelaria doradztwa podatkowego “Piotrowski”

Podatki to stały element naszej działalności. Bez wątpienia, monitorowanie i dogłębne analizowanie wszystkich zmian w przepisach podatkowych i księgowych – dla przeciętnego człowieka może być bardzo skomplikowane! Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji z Urzędem Skarbowym – należy odpowiednio wcześniej zadbać o swoje bezpieczeństwo podatkowe. 

Potrzebujesz porady doradcy podatkowego? Chcesz zatroszczyć się o stabilność swoich podatków? Czy wiesz, że “Piotrowski” Kancelaria doradcy finansowego Inowrocław to jest miejsce, w którym znajdziesz wszystkie informacje o zmianach podatkowych, które dotyczą Twojej firmy? Co ważniejsze, u nas – o rzeczach ważnych mówi się bez krawata, w prosty i zrozumiały sposób!  

“Piotrowski” Kancelaria podatkowa Inowrocław 

\”Piotrowski\” Kancelaria Doradcy Podatkowego w Inowrocławiu to niezawodne biuro podatkowe, w którym każdy przedsiębiorca otrzyma pomoc, której szuka! Oferujemy rozwiązania w zakresie podatków, księgowości, raportów i płac każdej osobie i podmiotowi gospodarczemu.

Świadczymy usługi takie jak:

 • konsultacje prawno-podatkowe,
 • uproszczona i pełna księgowość,
 • płace i ZUS.

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z naszą Kancelarią? Przez lata działalności wypracowaliśmy sobie wizerunek firmy solidnej, rzetelnej i godnej polecenia. Kancelaria \”Piotrowski\” każdego Klienta traktuje indywidualnie, dostosowując swoje działania do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Opierając relacje biznesowe na wzajemnym zaufaniu, gwarantujemy udaną współpracę! 

Doradzamy Klientom w zakresie odpowiedzialności karnej skarbowej, w tym służymy radą w trakcie postępowań przygotowawczych. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby rozstrzygnąć spór – szybko i korzystnie dla przedsiębiorcy! W kancelarii “Piotrowski” aktywnie wspieramy i reprezentujemy naszych Klientów podczas kontroli podatkowych, w postępowaniach celno-skarbowych oraz przed sądami administracyjnymi. Zapraszamy do konsultacji on-line i do naszych kancelarii w Inowrocławiu i Bydgoszczy!

Doradztwo podatkowe dla osób fizycznych – oferta “Piotrowski” Kancelaria Inowrocław 

Porady podatkowe (usługi doradztwa podatkowego) w Kancelarii “Piotrowski” w mieście Inowrocław i w całej Polsce obejmują:

 • udzielanie opinii, wyjaśnień i porad podatkowych,
 • sporządzanie informacji, deklaracji i zeznań podatkowych,
 • doradztwo w zakresie PIT, CIT, VAT,
 • doradztwo w zakresie podatku od spadków i darowizn, podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC),
 • pomoc przy rozliczaniu dochodów ze sprzedaży nieruchomości,
 • audyt podatkowy obejmujący: (analizę obciążeń podatkowych, kontrolę prawidłowości rozliczeń podatkowych, wskazanie rozwiązań zmierzających do usunięcia błędów oraz sposobów uniknięcia ich w przyszłości, propozycje działań umożliwiających minimalizację obciążeń podatkowych oraz negatywnych skutków finansowych stwierdzonych nieprawidłowości),
 • pomoc w optymalizacji zobowiązań podatkowych,
 • reprezentowanie klienta przed organami podatkowymi, organami skarbowymi i sądami administracyjnymi.

Cennik usług doradztwa podatkowego Inowrocław – Kancelaria “Piotrowski”

Z porady podatkowej w Kancelarii “Piotrowski” możesz skorzystać w dowolnym miejscu i w dowolnej chwili. Wystarczy zakupić poradę online z naszej strony internetowej! Prowadzimy również doradztwo podatkowe przez telefon. Doradca podatkowy online cennik – taksa za konsultacje prawno-podatkowe – od 199 zł za godzinę pracy doradcy. Pozostałe ceny ustalane są indywidualnie. Opłata za poradę podatkową jest uzależniona od złożoności zagadnienia oraz zakresu powierzonych obowiązków. 

Szukasz doradcy podatkowego nadążającego za zmianami? Inowrocław, ul. Solankowa 19  – ten adres warto zapamiętać!

Zadzwoń do nas!

lub

skorzystaj z konsultacji online: